Kağıtlar için Green Star(Yeşil Yıldız) Sistemi™ 

Çevreye duyarlı etiketler dünyasında mı kayboluyorsunuz? O kadar çok farklı etiket, sertifika ve çevre kimlik belgesi var ki, bazen kaybolmak çok kolay ve ürünleri karşılaştırıp birini seçmek çok zor.

img-greenstar-1.jpg

Yeşil Yıldız Sistemi, kağıt türlerinin eko-sorumluluk düzeyini değerlendirmesinin basit ve kolay bir yoludur.

Sistem, hizmetleri ve ürünleri sıralamak için kullanılan evrensel olarak tanınan bir referans noktasına dayanmaktadır. Bu nedenle, bugün var olan yeşil sertifikaların çoğalmasının ardındaki anlamlandırmak için gerekli donanıma sahip olmayan teknik olmayan bir izleyici tarafından bile kolayca anlaşılabilir.

Yeşil Yıldız Sistemi, liflerin kökeni ve üretim süreci hakkındaki hayati bilgileri birleştirmeye devam ediyor ve her kağıt ürününe çevresel performansa dayalı olarak sıfırdan beşe kadar bir yıldız derecelendirmesi veriyor.

Yeşil Yıldız Sistemi, teknik bir kitleye hitap eden, ancak tüm izleyiciler tarafından anlaşılabilecek bir derecelendirme sistemindeki bilgileri basitleştiren, çevreye duyarlı bir ürün olmanın ne anlama geldiğini açıklar. Bu nedenle, bu kendi kendini açıklayan sistem, şirketler tarafından herhangi bir yanlış anlaşılma olmaksızın çeşitli paydaşlarla çevresel çabaları hakkında iletişim kurmak için kolayca kullanılabilir.

Bir kağıt ne kadar çok yıldıza sahipse, o kadar çevreye duyarlıdır!

img-greenstar-2.jpg

Çevreye duyarlı etiketler dünyasında mı kayboldunuz?