Antalis International Packaging Key Account network
CO2 emisyon azaltma
Azalt, Yeniden Kullan, Geri Dönüştür
Yeşil Ambalaj alternatifleri

YEŞİL "BURADA" 

Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda hiçbir taviz vermeyiz. Yenilikçi ambalaj çözümlerini ve yüksek hizmet seviyesini korurken çevresel ayak izimizi azaltmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Lider bir şirket olarak, müşterilerimizi kendi sürdürülebilirlik programlarında desteklemek de esastır.

 

Home-page-page-csr-intro.jpg

P2_ANTALIS_PACKAGING_PICTOGRAMMES_product-32.png
KAYNAK

Ambalaj ve ekipmanlarımızın mümkün olduğunca çevre dostu olmasını sağlamak için kilit tedarikçilerimizle güçlü ortaklıklar kuruyoruz. Nihai hedefimiz, ürün portföyümüzün her alanında yeşil alternatifler sunmaktır. Antrak® platformumuz ayrıca tedarikçilerimiz üzerinde derinlemesine kaynak kontrolü sağlıyor.

P2_ANTALIS_PACKAGING_PICTOGRAMMES_product-33.png
AMBALAJ TASARIMI

Ambalaj Tasarım Merkezlerimizdeki mühendisler, korumadan ödün vermeden mümkün olan en az miktarda malzeme kullanan akıllı tasarımlar yaratmaya kararlıdır.Azalt, Yeniden Kullan, Geri Dönüştür, geliştiricilerimize sorumlu son teknoloji ambalaj çözümleri oluşturma konusunda ilham veriyor.

P2_ANTALIS_PACKAGING_PICTOGRAMMES_services-33.png
ARAÇLAR VE HİZMETLER

En büyük önceliklerimizden biri, müşterilerimize tam hizmet zincirinde (danışmanlık, ayak izi hesaplama….) destek olmak için yenilikçi araçlar ve hizmetler sunmaktır. Müşterilerimizin operasyonel verimliliğini artırmak için dijital ve çevrimiçi araçlar sunuyoruz.

USP-bestpokes-4.png
SERTİFİKALAR

Antalis, şubelerimizin Kalite Yönetim Standartları (ISO 9001), Çevre Yönetim Standartları (ISO 14001) ve Enerji Yönetim Standartları (ISO 50001) sertifikaları gibi diğer girişimlerde de yer almaktadır.

Döngüsel ekonominin kalbinde Ar-Ge

Tamamı Avrupa'da bulunan Ambalaj Tasarım Merkezlerimizi (ATM'ler) tanıtmaktan gurur duyuyoruz.

Ana misyonları, çevrenin korunmasına ve ürün dayanıklılığına net bir şekilde odaklanan yenilikçi ambalaj çözümlerinin geliştirilmesidir. Merkezler, müşteri beklentileri doğrultusunda malzeme konusunda bağımsız hareket etmektedir. ATM'ler maksimum geri dönüştürülmüş malzeme kullanacak şekilde belirlenir. ISO 14001 çerçevesine uyarken en alakalı ve yenilikçi ambalaj çözümlerini geliştirmek için müşterilerle sürekli diyalog esastır.

Home-page-CSR-Page-product-development.jpg

Ambalaj için oyundaki yeni kurallarımız

Şu anda paketleme faaliyetimize döngüsel ekonomi ilkelerini yerine getirmekle meşgulüz. Bu, mevcut bilgi birikimimizin ve süreçlerimizin tamamen elden geçirilmesi anlamına gelse de, bu taahhüdün hem müşterilerimiz hem de Grup için ekstra değer yaratacağına inanıyoruz.

img-CSR-Questions-1140x600.jpg

CSR_Electric_car_85.jpg

Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Antalis'teki ambalaj stratejisini nasıl etkiler?

Hedefimiz dünyanın 1 numaralı ambalaj dağıtım şirketi olmaktır. Sürdürülebilirlik, stratejimizin önemli bir parçasıdır. Miktarları azaltarak ve yeniden kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir ambalajları teşvik ederek çevresel ayak izimizi azaltmak için çok çaba sarf ediyoruz. Lider bir şirket olarak taahhüdümüzdür, ancak aynı zamanda müşterilerimizin beklentileri tarafından da yönlendirilir. Amacımız, onlara kendi sürdürülebilirlik programlarında destek olmak için yenilikçi çözümler ve hizmetler sunmaktır.


Kurumsal Sosyal Sorumluluk stratejisinin temel unsurları nelerdir?

Her şey satın alma ile başlar. Buradaki fikir, vizyonumuzla uyumlu yenilikçi ambalaj ürünleri ve ekipmanları getirmek için stratejik tedarikçilerimizle güçlü ortaklıklar kurmaktır. Ürün portföyümüzü zenginleştiren tüm ambalaj ailelerinde yeşil alternatifler sunmakla ilgilidir. Platformumuz Antrak® aynı zamanda tedarikçilerimiz üzerinde derinlemesine bir kaynak kontrolü sağlar. İkincisi, ürün geliştirme ile ilgilidir. Ürün Tasarım Merkezlerimizde çalışan geliştiriciler, ürün korumasını riske atmadan mümkün olan en az malzemeyle akıllı tasarımlar kullanmaya kararlıdır. 3 R-Reduce,Reuse,Recycle (Azalt, Yeniden Kullan, Geri Dönüştür), geliştiricilerimize müşterilerimize daha sorumlu, son teknoloji paketleme çözümleri sunma konusunda ilham veriyor. Son olarak Antalis, şubelerimizin kalite yönetim standartları (ISO 9001), çevre yönetimi standartları (ISO 14001) ve enerji yönetimi standartları (ISO 50001) sertifikaları gibi diğer girişimlerde de yer almaktadır.

 

Bu sorumluluk vizyonu, Antalis'in müşterilere yaklaşma şeklini etkiler mi?

Kesinlikle. Antalis'in en önemli önceliklerinden biri, müşterilerini tam hizmet zincirinde (ayak izi hesaplayıcı, atık yönetimi hizmetleri vb.) desteklemek için yenilikçi hizmetler ve araçlar sağlamaktır. Müşterilerimizin operasyonel verimliliğini artırmak için dijital ve çevrimiçi araçlar sunuyoruz. Sorumluluk, temel performans vizyonumuzla uyumlu eksiksiz bir pakettir.

Kendi ulaşım emisyonlarımız üzerinde çalışmak: çevre dostu bir filo geliştirmek

Antalis Verpackungen (Almanya), Ekim 2016'da mevcut filosuna eklenen Audi A3 e-tron hibritlerinden oluşan bir elektrikli araç havuzunu yakın zamanda hayata geçirdi. Bu arabalar, elektrik modundayken neredeyse emisyonsuz sürüş yapmamızı sağlıyor. Kombine olarak hibrit, son derece verimli bir yanmalı motorla düşük yakıt tüketimine sahiptir: çevre için iyidir ve şirketin cüzdanını yormaz.

50 km'ye kadar tek başına elektrikle çalışabilirler ve içten yanmalı motor ve elektrikli motor kombinasyonu sizi uzun mesafelerde zahmetsizce taşıyabilir.