Etkinizi ölçün ve olumlu bir dönüşümün parçası olun

Çeşitli ürün türlerinin etkisini daha iyi anlamanıza ve böylece ileriye dönük daha iyi kararlar almanıza yardımcı olmak için Görsel İletişim için Antalis Green Star (Yeşil Yıldız) Sistemi™'ni oluşturduk.

Neden yeni bir puanlama sistemi?

Neyin yeşil neyin yeşil olmadığına dair bu karmaşık iddialar ve varsayımlar dünyasında kaybolmak kolaydır.

Karar verirken kendimize güvenmeliyiz. Satın aldığımız her ürünün sürdürülebilirlik düzeyini ölçmek için gerçeklere dayalı ve tarafsız bir yönteme güvenebilmeliyiz.

Görsel İletişim sektöründe, böyle bir sistem çok gecikmiş durumda.

 

Matrice GSS new.JPG

Ne ölçüyoruz?

Tıpkı bir otel gibi – yıldız derecelendirmesi, duygusal bir duyguya veya birinin en iyi tahminine dayanmaz. Titizlikle ve tutarlı bir şekilde ölçülen katı kriterlere güçlü bir şekilde dayandırılmıştır.

Benzer şekilde, Green Star (Yeşil Yıldız) Sistemi™ iki temel parametre içinde açıkça tanımlanmış bir dizi metriği analiz eder: hammadde ve kullanım ömrü sonu.

 

 

Hammadde malzemesi

İşlenmemiş fosil yakıtlardan (temel olarak plastik) yapılan malzemelere daha düşük puanlar verilirken, yenilenebilir malzemelere daha yüksek puanlar verilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan ürünler için daha da yüksek puanlar verilir.


Ürünler, geri dönüştürülmemiş/saf ham maddelerden veya daha önce kullanılmış ve daha sonra yeni bir ürün oluşturmak için işlenmiş geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılabilir.


Hammaddeler ya fosil ve mineral kaynaklardan (yenilenebilir değil) ya da yenilenebilir/biyo kaynaklı kaynaklardan gelebilir.

4 seçenek:

GERİ DÖNÜŞÜM OLMAYAN FOSİL YAKITLAR hidrokarbondur; öncelikle bitkisel kaynaklardan elde edilmeyen kömür, yakıt veya doğal gaz - geri dönüştürülmemiş/saf hammaddeden yapılmış

Fotosentetik birincil üretime dayanan tesisin GERİ DÖNÜŞÜMÜ OLMAYAN YENİLENEBİLİR & BİYO KAYNAKLI malzemesi – geri dönüştürülmemiş/bakire hammaddeden yapılmıştır

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ FOSİL YAKITLAR daha önce kullanılmış ve yeni bir ürün oluşturacak şekilde işleme tabi tutulmuş.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ YENİLENEBİLİR & BİYO KAYNAKLI daha önce kullanılmış ve daha sonra yeni bir ürün oluşturabilmesi için bir işleme tabi tutulmuş.

 

Döngünün Sonu

Burada ürünün kullanımdan sonra nasıl ele alındığını ele alıyoruz. Örneğin, geri dönüşümü zor mu? AB'nin REACH yönetmeliklerine uymayan tehlikeli maddeler içeriyor mu?

 

DÜŞÜK GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİRLİK - Temel tasarım sorunları veya belirli bir atık akışının olmaması nedeniyle ürünün geri dönüştürülmesi çok zordur. Bu, çoklu kompozit malzemeler veya katkı maddeleri ve yapıştırıcılar gibi diğer maddeleri içeren malzemeler için geçerlidir.

ORTA GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİRLİK - Avrupa Birliği'nde yaygın olarak bulunan belirli bir atık akımının olmaması nedeniyle ham maddenin geri dönüştürülmesi zordur. Bu, PVC ve PU gibi tek malzemeli polimerlerle yapılan plastikler için geçerlidir.

YÜKSEK GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİRLİK - Plastik atıkları geri kazanmak ve malzemeyi faydalı ürünlere dönüştürmek için oldukça etkili bir süreç uygulanmaktadır. Yaygın örnekler arasında PET, PP ve PE bulunur.

REACH - İnsan sağlığının ve çevrenin toksik kimyasallarla ilgili risklerden korunmasını iyileştirmek için Avrupa Birliği tarafından kabul edilen bir düzenlemedir.

 

Bugün,bir onur rozeti.

Sorumlu eylemde bulunmak çok önemlidir. Ama bunu gösterebilmek de güzel. Sonuçta, bugünün tüketicileri ve düşünce liderleri haklı olarak ilerleme talep ediyor. Daha yüksek puan alan ürünler kullanarak sonuçlarınızı görüntüleyebilir ve müşterilerinize ve paydaşlarınıza çevresel ayak izinizi azaltmak için anlamlı adımlar attığınızı kanıtlayabilirsiniz.

Online mağazamızda, tüm Görsel İletişim ürünlerimiz için Green Star (Yeşil Yıldız) Sistemi™ sıralamasını bulacaksınız. Şimdi birlikte müşterileriniz için daha sürdürülebilir alternatifler belirleyebiliriz.

 

 

Yarın, bir endüstri normu mu?

Bugün Green Star (Yeşil Yıldız) Sistemi™'ni tüm ürün yelpazemize uyguluyoruz. Yarın bunu diğer ortaklara ve tedarikçilere daha da genişletmeyi ve hatta bir endüstri standardı olarak benimsenmesini umuyoruz.

 

İletişime geçin! Sürdürülebilirlik uzmanlarımız ihtiyaçlarınızı görüşmeye, uygulamalarınızı ve halihazırda kullandığınız ürünleri değerlendirmeye ve başarılı bir geçiş süreci başlatmak için en iyi alternatifleri önermeye hazırdır.