haberler

Aramıza hoş geldin Gosuma!

03 Nis 2023 —
Yazdırın
gosumahaberresmi.png

Antalis, İspanya'da endüstriyel ambalaj çözümlerinin dağıtımında uzmanlaşmış Gosuma şirketini satın aldı.

Antalis, İspanyol ambalaj ürünleri distribütörü olan ve 1000 den fazla müşteriye hizmet sunan Gosuma şirketini  5 milyon Euro değerle  satın aldı. Castilla y Leon'da (Burgos) bulunan Gosuma, son derece sanayileşmiş bir bölgede stratejik bir konuma sahiptir ve sonuç olarak Antalis'in İberya pazarındaki konumunu güçlendirecektir.

Gosuma'nın uzmanlık alanı, başta otomotiv sektörü olmak üzere gıda ve ilaç endüstrileri için karton kutular, plastik kaplar, polietilen, yapışkan bantlar ve makineler gibi ambalaj ürünlerinin dağıtımını yapmaktadır.

Antalis böylece Avrupa ambalaj pazarındaki varlığını daha da genişletmektedir. Gosuma, 2022'de Almanya'da BB Pack Group ve İspanya'da Cohal Group'un satın alınmasının ardından 2023'ün ilk satın alması olarak öne çıkıyor.

Antalis CEO'su Hervé Poncin bu satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: "Gosuma, İberya'daki B2B müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına daha iyi hizmet verebilmek için kapsamlı bir ürün uzmanlığı sunuyor ve bu yatırımın sağlayacağı büyüme fırsatlarını dört gözle bekliyoruz. Bir Avrupa Ambalaj lideri olarak Antalis, müşterilerine en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için varlığını güçlendirmeye devam ediyor."

Gosuma CEO’su Manuel Gonzalez de Suso Mata ise  Antalis’e dahil olmakla ilgili şunları söyledi: "Antalis bizim değerlerimizi paylaşıyor. Antalis İberya pazarındaki büyüme hikayesinin bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Antalis grubunun bir parçası olmak, müşteri portföyümüzü genişletmemize ve gelecekte önde gelen bir Avrupa distribütörü olarak yeni hizmetler ve uzmanlık alanları sunmamıza olanak tanıyacak."