haberler

Aramıza hoş geldin 100 metros!

05 Oca 2024 —
Yazdırın

Antalis, Portekiz'in önde gelen endüstriyel ambalaj distribütörü 100 metros’u satın alarak uluslararası genişlemesini sürdürmeye devam ediyor

Antalis, Portekiz'li 100 metros - Unipessoal, Lda , Soluções de Embalagem şirketini satın aldı- Portekiz'de ambalaj dağıtımında lider olan, ambalaj malzemeleri ve bileşenlerinin dağıtımı ve dönüştürülmesi konusunda uzmanlaşmıştır. Konsolide satışları 2023 yılında 13 milyon Euro’ya ulaşan ve 80 çalışanı bulunan 100 metros, Pacos Ferreira (Porto bölgesi) ve Lizbon'da faaliyet göstermektedir.

2000 yılında kurulan 100 metros, özelleştirilmiş ve ısmarlama endüstriyel ambalaj tasarımı ve dönüşümü konusunda uzmanlaşmıştır. Karton, film, köpük ve baloncuk dönüşümü şirketin işinin temel öğeleridir ve kendi makineleri ile satışların önemli bir bölümünü oluşturan şirket içi kişiselleştirme faaliyetine de sahiptir. Şirket, 20 yılı aşkın bir süredir başta otomotiv ve seramik sektörleri olmak üzere çeşitli sektörler için benzersiz ve özel uzmanlık geliştirmektedir.

Avrupa'da halihazırda köklü bir geçmişe sahip olan Antalis, yakın zamanda İspanya'da satın aldığı Cohal, Garalmi ve Gosuma'ya 100 metro şirketini de ekleyerek İberya'daki ambalaj pazarındaki varlığını genişletmeye devam ediyor.

Antalis’in CEO’su Hervé Poncin satın almayla ilgili olarak şunları söyledi:

"100 metros, ambalaj dönüştürme ve özel ambalaj geliştirme alanındaki bilgi birikimi sayesinde muazzam bir fırsat. Önde gelen bir ambalaj distribütörü olarak Antalis, müşterilerine en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için küresel varlığını güçlendirmeyi hedefliyor" dedi.

100 metros'un Kurucusu ve Başkanı Duarte Manuel Barros Dias, "Antalis'e katılarak 100 metros, ürün ve müşteri portföyünü genişletebilecek ve genişletilmiş bir ürün yelpazesi ve yeni uluslararası müşteriler sayesinde Avrupa'daki gelişimini sürdürebilecek" dedi.

V4.png