inovasyon, lojistik performans, ambalaj-örnek çalışmalar, ambalaj uzmanı, çözümler
11 Nis 2023 —
Yazdırın
Reduce carton assembly time

Müşterinin karşılaştığı zorluk

Araba parçası nakliyesi yapan müşterimiz, denizaşırı ülkelere sevkiyat yapıyor, bu nedenle ambalajın hem yolculuğa dayanacak kadar güçlü olması hem de parçaları koruyarak sağlam bir şekilde ulaşmalarını sağlaması onlar için gerçekten önemliydi. 

Halihazırda mevcut bir çözümleri vardı ve bu çözüm - yeterince sağlam olmasına rağmen - zaman alıcı ve montajı zordu; kutuyu sağlamlaştırmak ve tek tek bölücüleri yerinde tutmak için ağır hizmet tipi zımbalar gerekiyordu ve bu da sağlık ve güvenlik sorunu yaratıyordu.

Antalis'in çözümü

Antalis ambalaj ekibi, net bir çerçeve kullanarak, yuvalar içerecek şekilde kalıpla kesilmiş bölücüler de dahil olmak üzere ürüne özel kutu tasarımı geliştirmek için çalıştı.  Zımba ihtiyacını ortadan kaldırmanın yanı sıra, kutunun ve bölücülerin yanlış monte edilememesini de güvence altına aldılar.

Bespoke design

Süreç

  • 1. Araştırma: Antalis'in Smart Packaging Merkezi'nden bir ambalaj teknoloji uzmanı, müşterinin gereksinimlerini net bir şekilde anlamak ve mevcut çözümü değerlendirmek için müşterinin tesisini ziyaret etti.

 

  • 2. Çözüm önerisi: Antalis'in ambalaj teknoloji uzmanı, montaj sürecinin en çok zaman alan kısmı olan zımba kullanılmadan monte edilebilen bir çözüm tasarladı. Bu sayede yanlış montaj sorununu da ortadan kaldırdı. Ayrıca daha hafif bir oluklu mukavva kullanarak malzeme ağırlığından oluşan ilgili nakliye maliyetlerini de azaltmış oldu.

     

  • 3. Test süreci: Müşterinin montaj kolaylığını test edebilmesi için iki numune hazırlandı. Kartonlardan biri paketlendi ve nakliye sürecine ne kadar iyi dayandığını değerlendirmek için başka bir sahaya gönderildi.

 

  • 4. Uygulama: Başarılı bir testin ardından, karton müşterinin tesisinde kullanılmaya başlandı. Yeni karton çözümüne geçişi desteklemek için ambalaj görevlileri için adım adım kullanma kılavuzu hazırlandı.
efficiency

Zaman Tasarrufu

Özel ambalaj çözümü, karton montaj süresini 12,5 dakikadan 4,5 dakikaya indirdi.

environmental

Çevre Dostu

Karton miktarını optimize etmek için tasarlanmış bir ambalaj, paketin ağırlığını ve sonuç olarak taşımanın ekolojik etkisini azaltır.

health safety

Güvenli Kullanım

Zımba kullanımı olmadan ambalajın geri dönüşümü daha kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda ilgili riskleri de ortadan kaldırır.