Cradle to Cradle Sertifikalı® ürün grubumuz

Cradle to Cradle sertifikalı ürünleri de içeren, piyasadaki en geniş çevreci ve ekolojik sorumluluk sahibi kağıt portföylerinden birini sağlıyoruz.

Cradle to Cradle

Cradle to Cradle sertifikası, ürünleri 5 kriter sınıfına göre değerlendiren ve döngüsel ekonomi için üretilen ürünlere uygulanan küresel bir standarttır.


Beş temel standart kategorileri şunlardır:

  • Malzeme güvenliği: malzemeler insanlar ve çevre için güvenlidir
  • Ürün döngüselliği: yenilenebilir ürünler ve süreç tasarımı yoluyla döngüsel bir ekonominin mümkün kılınması
  • Temiz hava ve iklimin korunması: temiz havanın korunması, yenilenebilir enerjinin teşvik edilmesi ve zararlı emisyonların azaltılması
  • Su ve toprak yönetimi: temiz suyun ve sağlıklı toprakların korunması
  • Sosyal adalet: insan haklarına saygı duymak ve adil ve eşitlikçi bir topluma katkıda bulunmak

 

Cradle to Cradle Sertifika® Ürün Programı, dört olası başarı seviyesi ile sürekli iyileştirme konseptine sahiptir: Bronz, Gümüş, Altın ve Platin.

Bir ürün, beş temel kategorinin her birinde istenen başarı seviyesinin gerekliliklerinin yanı sıra diğer genel, ambalaj ve hayvan refahı gerekliliklerini karşıladığında sertifikalandırılır.

Antalis, Cradle to Cradle sertifikalı çok çeşitli geri dönüştürülmüş ve ham selüloz kağıtlar sunmaktadır: Pergraphica, Color Copy, Nautilus, Cocoon, Cyclus.

cocoon offset

Tebrik kartları, kataloglar ve lüks dergiler gibi çeşitli uygulamalar için olağanüstü yüzey kalitesine sahip birinci sınıf beyaz %100 geri dönüştürülmüş Ofset kağıdı.

 

cyclus

Doğrudan pazarlama, yıllık raporlar, broşürler ve dergiler için geniş ürün yelpazesi ile doğal beyaz %100 geri dönüştürülmüş kağıt.

 

nautilus

Doğadan ilham alan iki beyazlık tonuna sahip geri dönüştürülmüş kağıt. ColorLok ile uygulanan kağıt, Yüksek Hızlı Inkjet, Kuru Toner ve Ofset baskı için uygundur.