Sertifika dünyasında mı kayboldunuz ?

Ürünlerimize ve hizmetlerimize karşı kullanılan birçok çevre etiketi bulunmaktadır. Tanımları aşağıda bulabilirsiniz.

Green-labels-banner.jpg

FSC.jpg

FSC® (Forest Stewardship Council)

Forest Stewardship Council ™ (FSC), ormanların çevresel açıdan kabul edilebilir, toplumsal açıdan faydalı ve ekonomik olarak uygulanabilir kullanımını destekleyen bağımsız, kar amacı gütmeyen, devlete bağlı olmayan bir kuruluştur. FSC’nin vizyonu, gelecek nesillerin hak ve ihtiyaçlarından ödün vermeden, dünya üzerindeki ormanları şimdiki neslin sosyal, ekolojik ve ekonomik hak ve ihtiyaçlarına uygun şekilde kullanmaktır.

PEFC.jpg

PEFC™ (Orman Koruma ve Gözetim Zinciri Sertifikasyonu)

PEFC sertifikası, kullandığınız kağıdın sürdürülebilirliği olan ormanlardan elde edilen selülozdan yapıldığını, yapım sürecinde orman kaynakları ile ilgili nüfusun ekonomik ve sosyal refahına uygun şekilde davranıldığını gösterir.

Antalis'in PEFC sertifikasına ulaşmak için tıklayın. 

PCF.png

PCF (Klorsuz İşlem)

Geri dönüştürme işleminin ağartma adımında klor kullanılmadan üretilen kağıt. 

EU.jpg

EU ECOLABEL (AB EKOLOJİK ETİKET)

Avrupa Ekolojik Etiketi, ulusal seviyedeki uygulamalardan sorumlu bağımsız ve tarafsız kuruluşlardan oluşan Avrupa Komisyonu tarafından verilen bir Avrupa sertifikasıdır.

AB Ekolojik Etiketi, kağıt üretiminde düşük hava ve su salımında bulunulduğunu, elektrik tüketiminin düşük olduğunu, atık yönetiminin iyi yapıldığını ve insan sağlığı açısından gerekli tedbirlerin alındığını gösterir.