Antalis'in amacı, açık ve anlaşılır standartlar belirleyerek kendisini kağıt endüstrisinde tartışmasız bir yeşil lider olarak konumlandırmaktır.

img-green-connection-1.jpg

Yeşil Bağlantı

Antalis Grup, inovasyon, katma değer ve çevresel mükemmellik arayışını birleştirmek için tedarikçileri, müşterileri ve diğer paydaşlarıyla her zaman yakın bir şekilde çalıştı ve Yeşil Haftalar, Yeşil Günler, Yeşil broşür gibi girişimlerle yan kuruluşlarının yerel sürdürülebilir kalkınma çabalarını destekledi. ...

Tutarlı bir mesajın bu farklı eylemleri desteklediğinden emin olmak ve tutarlı, yapılandırılmış, grup çapında yeşil bir strateji sunmak için Antalis, “Antalis Yeşil Bağlantı” olarak bilinen kurumsal bir yeşil kimlik geliştirdi. Somut olarak bu, Antalis'i diğerlerinden ayıracak ve hemen tanınabilir bir logo olan "yeşil damga" gibi özel yeşil iletişim araçlarının, yeşil projelere veya girişimlere atıfta bulunulduğunda tüm kurumsal iletişim materyallerinde, ürün broşürlerinde ve el ilanlarında yer alacağı anlamına geliyor.

Şimdi Antalis yeşil damgasını taşıyan ve grubun çevresel sorumlulukta öncülük etme hedefini destekleyen birkaç iddialı girişimin altında:

img-green-connection-2.jpg

The Green Star(Yeşil Yıldız) Sistemi™

Kağıt türlerinin eko-sorumluluk düzeyini değerlendiren basit ve kusursuz bir sistem. Bu araç, liflerin kökenini ve üretim sürecini hesaba katar. Her kağıt ürününe çevresel performansına bağlı olarak sıfırdan beş yıldıza kadar bir yıldız sıralaması verir. Daha da fazla izlenebilirlik için Antalis, ürününüzün sorumlu bir tedarik zincirinden geldiğini garanti eden Antalis tedarikçi platformu Antrak'ı yarattı.

img-green-connection-6.jpg

Çevreye Duyarlı Ürün Seçenekleri

Antalis, bugün piyasada bulunan en geniş ürün yelpazesine sahip, her türlü baskı ve  laminasyon tekniğine uyarlanmış ve sıkı çevre kimlik bilgilerine bağlı çevre dostu bir ürün teklifi oluşturmuştur. Bu sayede kurumsal müşteriler, maliyet ve uygulama önceliklerini de göz önünde bulundurarak kağıt kullanımını KSS politikalarına kolayca entegre edebiliyor.

img-green-connection-5.jpg

Multi-site(çok tesisli)  FSC® ve PEFC sertifikası

Antalis, güçlü bir çevresel performansa sahip ürünlere referans vermeye odaklanmanın yanı sıra, tüm tedarik zincirinin çevresel kimlik bilgilerine de özen göstermektedir. Antalis, tüm tedarik zinciri boyunca tam izlenebilirlik ve şeffaflık sağlamak için pazarda çok tesisli bir FSC® ve PEFC sertifikasyonu kuran ilk şirkettir. Denetimler lojistik (etiketleme, ayrı ürün depolama, teslimat), bilgi sistemleri (referanslama, ürün kategorileri...) ve pazarlama ve satış süreçleri (logoların kullanımı, eğitim...) üzerinde gerçekleştirilmektedir. Standartların kullanılması, tüm sertifikalı ülkelerin müşterileri için aynı çevresel gereklilikleri karşılaması gerektiği anlamına gelir. Bugün dünya çapında 32 Antalis kuruluşu bu programın bir parçasıdır.

Yeşil Araçlar

Yeşil lider olarak Antalis, kağıdın çevresel etkisine ilişkin iletişimi desteklemek ve kolaylaştırmak için çeşitli araçlar geliştirmeye ve tanıtmaya devam ediyor. Onları keşfedin ve istediğiniz zaman paylaşın. Kağıt ve eko-sorumlulukla ilgili mitler ve önyargılı fikirler hakkında dinamik bir video. Videoyu izleyin, şaşıracaksınız! Kağıt endüstrisi, nemli çevreye duyarlı endüstrilerden biridir ve yeniden ağaçlandırmaya katkıda bulunur.

Çevreci(Yeşil) Beyaz Kağıt

Çevreye duyarlı kağıdın gerçekte ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Eko-Eylem Çalışması

Birkaç somut örneğe bakın ve geri dönüştürülmüş kağıdın baskı iletişim projenizin toplam maliyeti üzerindeki gerçek etkisinin ne olduğunu kontrol edin.

Çevre broşürleri, renk örnekleri ve numune kitapçıkları

Ürün broşürleri, kullanıcılara her bir markanın teknik özellikleri ve uygulama olanakları hakkında net ve özlü bilgiler sağlarken, numuneler ve renk örnekleri sunarken, kullanıcıların ürünlere dokunmasına, ürünleri kullanmasına ve potansiyellerini ölçmesine olanak tanır.