Ambalaj oyunu için yeni kurallarımız

Antalis Grup Ambalaj Direktörü THILO KONIG'e 3 soru

 

Thilo Konig from Antalis Packaging

Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Antalis'teki ambalaj stratejisini nasıl etkiler?

Hedefimiz, dünyanın lider ambalaj dağıtım şirketi olmaktır. Sürdürülebilirlik, stratejimizin önemli bir parçasıdır. Miktarları azaltarak ve yeniden kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir ambalajları teşvik ederek çevresel ayak izimizi azaltmak için çok çalışıyoruz. Lider bir şirket olarak taahhüdümüzdür, ancak aynı zamanda müşterilerimizin beklentileri tarafından da yönlendirilir. Amacımız, onlara kendi sürdürülebilirlik programlarında destek olmak için yenilikçi çözümler ve hizmetler sunmaktır.

KSS stratejisinin temel unsurları nelerdir?

Her şey satın alma ile başlar. Buradaki fikir, vizyonumuzla uyumlu yenilikçi ambalaj ürünleri ve ekipmanları oluşturmak için stratejik tedarikçilerimizle güçlü ortaklıklar kurmaktır. Ürün portföyümüzü zenginleştiren tüm ambalaj ailelerinde yeşil alternatifler sunmakla ilgilidir. Antrak® platformumuz ayrıca tedarikçilerimizin kaynak bulmasının derinlemesine kontrolünü sağlar. İkincisi, ürün geliştirme ile ilgilidir. Ürün Tasarım Merkezlerimizde çalışan geliştiriciler, ürün korumasını riske atmadan mümkün olan en az malzemeyle akıllı tasarımlar kullanmaya kararlıdır. 3 R (Reduce, Reuse, Recycle(Azalt, Yeniden Kullan, Geri Dönüştür), geliştiricilerimize müşterilerimize daha sorumlu, son teknoloji paketleme çözümleri sunma konusunda ilham veriyor. Son olarak Antalis, şubelerimizin kalite yönetim standartlarına (ISO 9001), çevre yönetimi standartlarına (ISO 14001) ve enerji yönetimi standartlarına (ISO 50001) göre sertifikalandırılması gibi diğer girişimlerde de yer almaktadır.

Bu sorumluluk vizyonu, Antalis'in müşterilere yaklaşma şeklini etkiler mi?

Kesinlikle. Antalis'in en önemli önceliklerinden biri, müşterilerini tüm hizmet zincirinde (ayak izi hesaplayıcı, atık yönetimi hizmetleri vb.) desteklemek için yenilikçi hizmetler ve araçlar sağlamaktır. Müşterilerimizin operasyonel verimliliğini artırmak için dijital ve çevrimiçi araçlar sunuyoruz. Sorumluluk, temel performans vizyonumuzla uyumlu eksiksiz bir pakettir.