Tüm satın alma talepleriniz için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz +90 216 681 77 77

SERTİFİKALAR & ETİKETLER

Sertifikalar  & Etiketler

FSC (Forest Stewardship Council)

Forest Stewardship Council ™ (FSC), ormanların çevresel açıdan kabul edilebilir, toplumsal açıdan faydalı ve ekonomik olarak uygulanabilir kullanımını destekleyen bağımsız, kar amacı gütmeyen, devlete bağlı olmayan bir kuruluştur. FSC’nin vizyonu, gelecek nesillerin hak ve ihtiyaçlarından ödün vermeden, dünya üzerindeki ormanları şimdiki neslin sosyal, ekolojik ve ekonomik hak ve ihtiyaçlarına uygun şekilde kullanmaktır.

FSC sertifikamızı indirmek için tıklayınız.

PEFC (Orman Koruma ve Gözetim Zinciri Sertifikasyonu)

PEFC sertifikası, kullandığınız kağıdın sürdürülebilirliği olan ormanlardan elde edilen selülozdan yapıldığını, yapım sürecinde orman kaynakları ile ilgili nüfusun ekonomik ve sosyal refahına uygun şekilde davranıldığını gösterir. 

PEFC sertifikamızı indirmek için tıklayınız.
 

PCF (Klorsuz İşlem)

Geri dönüştürme işleminin ağartma adımında klor kullanılmadan üretilen kağıt. 

 
ecolabel_logo_119x119.gif

AB EKOLOJİK ETİKETİ:
 

Avrupa Ekolojik Etiketi, ulusal seviyedeki uygulamalardan sorumlu bağımsız ve tarafsız kuruluşlardan oluşan Avrupa Komisyonu tarafından verilen bir Avrupa sertifikasıdır.

AB Ekolojik Etiketi, kağıt üretiminde düşük hava ve su salımında bulunulduğunu, elektrik tüketiminin düşük olduğunu, atık yönetiminin iyi yapıldığını ve insan sağlığı açısından gerekli tedbirlerin alındığını gösterir. 

paperman