GİZLİLİK POLİTİKASI

 

GİZLİLİK POLİTİKASI

Web sitemizi ziyaret edenlerin bilgilerinin gizliliğinin korumak bizim için önemlidir. Bu politika kişisel bilgilerinizi nasıl işleme koymamız gerektiğini anlatmaktadır.

(1) Hangi bilgileri topluyoruz?

Aşağıdaki kişisel bilgileri toplayabilir, saklayabilir ve kullanabiliriz:

a) bilgisayarınız ve bu web sitesini ziyaretiniz ve kullanımız hakkında bilgiler(IP adresiniz, coğrafi konumunuz, tarayıcı türü ve versiyonu, işletim sistemi, başvurma kaynağı, ziyaretin süresi, görülen sayfalar ve web sitesi navigasyonu dahil)
b) bu web sitesi üzerinden veya bu web sitesi ile bağlantılı olarak sizinle bizim aramızda gerçekleştirilen işlemler hakkında bilgi
c) bize kayıt olmak için verdiğiniz bilgiler
d) web sitesi hizmetlerine, e-mail ile bildirimlere ve haber yazılarına abone olmak için bize vermiş olduğunuz bilgiler
e) bize göndermeyi tercih ettiğiniz diğer bilgiler
 

(2) Tanım bilgileri

Tanım bilgisi bir web sunucusu tarafından bir web tarayıcısına gönderilen ve web tarayıcısı tarafından saklanan bilgilerden meydana gelmektedir. Daha sonra bu bilgiler tarayıcının sunucudan her sayfa isteyişinde, sunucuya geri gönderilmektedir. Böylece web sunucusu web tarayıcısını belirlemekte ve takip etmektedir.

Web sitesinde hem “oturum” tanım bilgilerini, hem de “kalıcı” tanım bilgilerini kullanabiliriz. Oturum bilgilerini siz web sitesinde gezerken sizi takip edebilmek için kullanmaktayız.

Oturum tanım bilgileri tarayıcınızı kapattığınız zaman bilgisayarınızdan silinecektir. Kalıcı tanım bilgileri ise silinene kadar veya belirli bir sona erme tarihi gelene bilgisayarınızda saklı kalacaktır.

Google Analytics’i bu web sitesinin nasıl kullanıldığı analiz etmek için kullanmaktayız. Google Analytics tanım bilgileri aracılığıyla web sitesinin kullanımı hakkında istatistiki bilgileri ve diğer bilgileri toplamaktadır ve bunlar kullanıcıların bilgisayarlardın saklanmaktadır. Web sitemizle ilgili olarak oluşturulan bilgiler web sitesinin kullanımı hakkında raporların hazırlanmasında kullanılmaktadır. Google bu bilgileri saklayacaktır. Google’in gizlilik politikasına aşağıdaki adres üzerinden ulaşabilirsiniz: http://www.google.com/privacypolicy.html.

Çoğu tarayıcı tüm tanım bilgilerini reddetmenize olanak vermektedir. Bazı tarayıcılar ise sadece üçüncü tarafların gönderdiği tanım bilgilerini reddetmenize olanak vermektedir. Örneğin Internet Explorer’da “Araçlar”, “Internet Seçenekleri”, “Gizlilik” üzerine tıklayarak ve kayan seçiciyi kullanıp “Tüm tanım bilgilerini bloke et”i tüm tanım bilgilerini seçerek reddedebilirsiniz. Ancak tüm tanım bilgilerinin bloke edilmesi birçok web sitesinin kullanımında olumsuz bir etkiye sebep olacaktır.

(3) Kişisel bilgilerinizin kullanımı

Bu web sitesi aracılığıyla bize sunulan kişisel bilgiler bu gizlilik politikasında belirtilen amaçlar doğrultusunda ve web sitesinin ilgili bölümlerinde kullanılacaktır.

Kişisel bilgileri aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanabiliriz:

a) web sitesini idare etmek;
b) web sitesini kişiselleştirerek tarama deneyiminizi iyileştirmek;
c) web sitesinden sunulan hizmetleri kullanmanızı sağlamak;
d) size genel içerikli (pazarlama amaçlı değil) ticari iletişimlerin gönderilmesi;
e) özel olarak talep ettiğiniz e-mail bildirimlerinin size gönderilmesi;
f) size posta yoluyla veya özel olarak kabul ettiyseniz, e-mail yoluyla veya benzeri bir teknolojiyi kullanarak haber bültenimizin ve yaptığımız işle veya dikkatle seçilmiş üçüncü tarafların yaptıkları işlerle ilgili diğer pazarlama bilgilerinin gönderilmesi (pazarlama bilgilerini artık istemediğinizde, bunu bize bildirebilirsiniz);
g) üçüncü taraflara kullanıcılarımız hakkında istatistiki bilgilerin gönderilmesi – fakat bu bilgiler herhangi bir kullanıcının belirlenmesi için kullanılmayacaktır;
h) web sitesi ile ilgili olarak sizin tarafınızdan veya sizin hakkında yapılan araştırmaları ve şikayetleri ele almak;


Web sitemizde yayınlanmak üzere kişisel bilgilerinizi sunduğunuzda, bu bilgileri bize verdiğiniz lisansa göre yayınlayacak veya kullanacağız.

Kişisel bilgilerinizi sizden açık onay almadan direkt pazarlama amacıyla üçüncü taraflarla paylaşmayacağız.

(4) Bilgi açıklamaları

Sizin hakkınızdaki bilgileri bu gizlilik politikasında belirtilen amaçlar doğrultusunda gerekli olduğu kadarıyla çalışanlarımıza, memurlarımıza, acentelerimize, tedarikçilerimize veya taşeronlarımıza açıklayabiliriz. Ayrıca kişisel bilgilerinizi:

a) Yasalar kapsamında gerektiği ölçüde;

b) yasal işlemlerle veya başlatılması muhtemel yasal işlemlerle bağlantılı olarak;
c) yasal haklarımızı belirlemek, kullanmak veya savunmak amacıyla (sahtekarlığın önlenmesi ve kredi riskinin azaltılması için diğerlerine bilgi sağlamak dahil);
d) Satmakta olduğumuz (veya satmayı düşündüğümüz) bir şirketin veya varlığın alıcısına (veya muhtemel alıcısına);
e) makul şartlar altında kişisel bilgilerin açıklanması yönünde bir karar alacağına inandığımız bir mahkeme veya yetkili makam söz konusu olduğunda, bu kişisel bilgilerin açıklanması için bu mahkemeye veya yetkili makama başvuracağına inandığımız herhangi bir kişiye açıklayabiliriz.
 

bu gizlilik politikasında hüküm altına alınan durumlar haricinde, bilgilerinizi üçüncü taraflar açıklamayacağız.

(7) Uluslar arası veri transferleri

Topladığımız bilgiler bu gizlilik politikasına uygun olarak bilgileri kullanmamızı sağlamak adına, faaliyet gösterdiğimiz herhangi bir ülkede saklayabilir ve işleme tabi tutabiliriz veya bu ülkelerden birinden diğerine aktarabiliriz.

Bize sunduğunuz bilgiler Avrupa Ekonomik Bölgesinde geçerli olan veri koruma yasalarına benzer veri koruma yasaları bulunmayan ülkelere aktarılabilir.

Ayrıca web sitesinde yayınlanmak üzere sunduğunuz kişisel bilgiler Internet’te yayınlanacaktır ve Internet aracılığıyla dünyayla paylaşılabilecektir. Dolayısıyla bu bilgilerin kullanılmasını veya kötü amaçlarla kullanılmasını engelleme olanağına sahip değiliz.

Sizin kişisel bilgilerin bu şekilde aktarılmasına açık olarak onay vermeniz gerekir.

(8) Kişisel bilgilerinizin güvenliği

Kişisel bilgilerinizin kaybolmasını, kötüye kullanılmasını veya değiştirilmesini önlemek için makul teknik önlemleri ve organizasyon önlemlerini almaktayız.

Sunduğunuz tüm kişisel bilgileri güvenli sunucularımız üzerinde (parola ve güvenlik duvarı ile korunmaktadır) saklamaktayız.

Tabii ki Internet üzerinden veri aktarımı aslında güvensizdir ve Internet üzerinden gönderilen bilgilerin güvenliğini garanti edemeyiz.

(9) Politikada yapılan değişiklikler

Bu gizlilik politikasını yeni versiyonunu web sitemizde yayınlayarak zaman zaman güncelleyebiliriz. Değişikliklerden memnun kaldığınızdan emin olmak için bu sayfayı arada bir kontrol edebilirsiniz.

(10) Haklarınız

Bize sizin hakkınızda sakladığımız kişisel bilgilerinizi size sunmamız için talimat verebilirsiniz. Ancak bu bilgilerin sunulması aşağıdaki şartların yerine getirilmesine bağlı olacaktır:

a) bir ücretin ödenmesi; ve
b) kimliğinizle ilgili yeterli kanıt sunulması (bu amaçla, genellikle bir noter veya banka tarafından onaylanmış pasaport fotokopinizi artı güncel adresinizi gösteren elektrik, su vb. faturasının orijinal nüshasını kabul etmekteyiz).

 

Bu kişisel bilgileri yasalarda izin verilen süre boyunca saklamaktayız.

Herhangi bir zamanda bize e-mail göndererek, kişisel bilgilerinizin pazarlama amaçları doğrultusunda işleme tabi tutulması için talimat verebilirsiniz. Genelde en başta kişisel bilgilerinizin pazarlama amaçları doğrultusunda bizim tarafımızdan kullanılmasına onay verebilirsiniz veya biz size kişisel bilgilerinizin pazarlama amaçları doğrultusunda kullanılmasından vazgeçmeniz için bir fırsat tanırız.

(11) Üçüncü tarafların web siteleri

Web sitesi diğer web sitelerine linkler içermektedir. Ancak üçüncü tarafların web sitelerindeki gizlilik politikası veya diğer uygulamaları için sorumluluk kabul etmiyoruz.

(12) Bilgilerin güncellenmesi

Sizin hakkınızda sakladığımız kişisel bilgilerin düzeltilmesini veya güncellenmesini istediğinizde lütfen bize haber verin.

(13) irtibat

Bu gizlilik politikası veya bizim kişisel bilgilerinizi kullanımımız hakkında öğrenmek istediğiniz başka bilgiler varsa, lütfen e-mail ulaşınız: info@antalis.com.tr